Kandydaci AZER do Senatu RP


Wojciech Waszak
Wojciech Waszak

 

Wojciech Waszak - Okręg Wyborczy nr 6 (OKW Wrocław)

 

 

WYKSZTAŁCENIE

2008 - Podyplomowe studia , kierunek – Zarządzanie Kryzysowe

 

2004-2007 - Studia Wyższe - kierunek - Administracja Publiczna

 

 

 

DOŚWIADCZENIE
1992-2013 -  Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu
                      Komisariat Lotniczy – stanowisko – Kierownik

1989-1992 -  Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu
                      Wydział Ruchu Drogowego, stanowisko – Policjant – Kontroler

                      Specjalista Inżynierii Ruchu Drogowego

 

 

UMIEJĘTNOŚCI I UKOŃCZONE KURSY

  • Instruktor Ochrony Lotnictwa Cywilnego (wpisany na listę Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego) – szkolenie specjalistyczne 2010 rok
  • Ukończony kurs ratownictwa medycznego w zakresie pierwszej pomocy medycznej 2005 rok
  • Ukończony kurs z zakresu zarządzania jakością 2005 rok
  • Ukończone szkolenie z zakresu rozpoznania minersko-pirotechnicznego 2002 rok
  • Poświadczenie bezpieczeństwa do klauzuli „Tajne”
  • Ukończony kurs Inspektora Ochrony PPOŻ.
  • Ukończone szkolenie okresowe z zakresu bhp dla osób kierujących pracownikami

 

ZAINTERESOWANIA
lotnictwo cywilne, motoryzacja, żeglarstwo, problemy współczesnego świata, literatura, sport

 

Dariusz Chodor
Dariusz Chodor

 

Dariusz Chodor - Okręg Wyorczy nr 7 (OKW Wrocław)

Robert Stankiewicz
Robert Stankiewicz

 

Robert Stankiewicz Okręg wyborczy nr 24 (OKW Łódź)

 

Brzeziński, łódzki wschodni oraz część obszaru miasta na prawach powiatu Łódź: Osiedle Andrzejów, Osiedle Chojny, Osiedle Chojny-Dąbrowa, Osiedle Dolina Łódki, Osiedle Górniak, Osiedle Mileszki, Osiedle Nowosolna, Osiedle Nr 33, Osiedle Olechów-Janów, Osiedle Piastów-Kurak, Osiedle Rokicie, Osiedle Ruda, Osiedle Stary Widzew, Osiedle Stoki, Osiedle Widzew-Wschód, Osiedle Wiskitno, Osiedle Wzniesień Łódzkich, Osiedle Zarzew.

Ludwik Grzegorz Wasiak
Ludwik Grzegorz Wasiak

Ludwik Grzegorz Wasiak - Okręg wyborczy nr 26 (OKW Sieradz)

 

 

łaski, pabianicki, zgierski

Robert Kornecki
Robert Kornecki

Robert Kornecki Okręg wyborczy nr 27 (OKW Sieradz)

 

pajęczański, sieradzki, wieluński, wieruszowski, zduńskowolski

Jolanta Kryska
Jolanta Kryska

Jolanta Kryska - Okręg wyborczy nr 28 (OKW Piotrków Trybunalski)

 

bełchatowski, piotrkowski, radomszczański oraz miasto na prawach powiatu: Piotrków Trybunalski

Jolanta Gos
Jolanta Gos

JOLANTA GOS Okręg wyborczy nr 29 (OKW Piotrków Trybunalski)

 


Sierżant Polskich Drużyn Strzeleckich

Właściciel zespołu pałacowo ogrodowego Zamiejscowej siedziby Sztabu Łódzkiego Batalionu PDS

 

(opoczyński, rawski, skierniewicki, tomaszowski oraz miasto na prawach powiatu: Skierniewice).

Marek Rogulski
Marek Rogulski

Marek Rogulski Okręg wyborczy nr 38 (OKW Płock)

 

Gostyniński, płocki, sierpecki, sochaczewski, żyrardowski oraz miasto na prawach powiatu: Płock.

Zbigniew Witaszek
Zbigniew Witaszek

 

Zbigniew Witaszek - Okręg wyborczy nr 40

(OKW Warszawa II)

 

 

legionowski, nowodworski, warszawski zachodni, wołomiński

Jan Sochocki
Jan Sochocki

 

Jan Sochocki - Okręg wyborczy nr 43

(OKW Warszawa I)

 

 

 

część obszaru miasta na prawach powiatu Warszawa: Mokotów, Ursynów, Wawer, Wilanów

Bogdan Tadeusz Pokrowski
Bogdan Tadeusz Pokrowski

 

 

Bogdan Tadeusz Pokrowski - Okręg Wyborczy nr 48 Siedlce

 

 

obszar: miasto Siedlce oraz powiaty :łosicki, siedlecki i sokołowski

 

 

Wykształcenie wyższe. Absolwent Akademii Sztabu Generalnego Wojska Polskiego w Rembertowie.

 

Dowódca Mazowieckiej Brygady Polskich Drużyn Strzeleckich.
Od 30 lat zaangażowany w ruchu emerytów i rencistów.

 

Współpracownik Andrzeja Leppera jako przedstawiciel Krajowej Partii Emerytów i Rencistów.

 

Dwa lata akredytowany jako dziennikarz w Republice Białorusi.

 

 

 

Tadeusz Rabszyn
Tadeusz Rabszyn

Tadeusz Rabsztyn Okręg wyborczy nr 51 (OKW Opole)

 

Brzeski, kluczborski, namysłowski, nyski, prudnicki.

Prof. dr hab. inż. Andrzej Piętak
Prof. dr hab. inż. Andrzej Piętak

 

Prof. dr hab. inż. Andrzej Piętak – prof. zw. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski - Okręg Wyborczy nr 86 (Olsztyn)


(miasto Olsztyn oraz powiaty:nidzicki,olsztyński i szczyciniecki)

 

 

 

 

dyscyplina: budowa i eksploatacja maszyn
specjalność: silniki spalinowe, diagnostyka


ODZNACZENIA I WYRÓŻNIENIA
Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski (2002)
Dyplom premiera RP za Komputerowy Zestaw Diagnostyczny (2000r)
Złoty i Brązowy Krzyż Zasługi
Medal Komisji Edukacji Narodowej (2002)
Złoty, Srebrny i Brązowy Medal za zasługi dla obronności kraju
Złoty, Srebrny i Brązowy Medal Siły Zbrojne w Służbie Ojczyzny
Medal „The Service of Peace” (1975)
Złoty (2000r.) i srebrny (2001r.) medal na wystawach międzynarodowych „INNOWACJE”,

 

HOBBY
Jeździectwo, żeglarstwo, militaria – kawaleria

 

Helena Hanna Bryczkowska
Helena Hanna Bryczkowska

 

Helena Hanna Bryczkowska - Okręg Wyborczy nr 87 EŁK


Okręg wyborczy nr.87 (OKW Ełk) obejmujący powiaty; ełcki, giżycki, gołdapski, kętrzyński, mrągowski, olecki, piski, węgorzewski.

Ireneusz Jarząbek
Ireneusz Jarząbek

Ireneusz Jarząbek - Okręg wyborczy nr 90 (OKW Poznań)


Oficer Polskich drużyn Strzeleckich, utalentowany wynalazca.

Stanisław Smektała
Stanisław Smektała

 

Stanisław Smektała - Okręg wyborczy nr 91 (OKW Poznań)

 

 

(miasto na prawach powiatu: Poznań)

 

 


Przewodniczący Stowarzyszenia Wspólnota na m.Poznań

Stanisław Szota - Okręg Wyborczy nr 76 (OKW Dą